Pet Shop of Horrors #1

Witajcie w tajemniczym sklepie Hrabiego D!
data wydania; lipiec 2013

Pet Shop of Horrors #1

Postprzez l33 » 24 cze 2013 16:25

Wydawnictwo Taiga zamieściło na Facebooku kilka przykładowych stron, które można zobaczyć tutaj

l33

Re: Pet Shop of Horrors #1

Postprzez akisame » 24 cze 2013 17:40

Pod względem urozmaicenia czcionek jest na plus. Ale typesetting leży i kwiczy. Nie trzeba jakoś szczególnie się przypatrywać, żeby zauważyć źle rozmieszczony tekst (trochę wyżej / trochę niżej / bardziej na lewo / na prawo) i zły dobór rozmiaru czcionki. Jak tak patrzę na te przykładowe strony to mam wrażenie, że słowa zaraz wylezą poza chmurkę. A przecież można to wypozycjonować centralnie. A w tych węższych dymkach (gdzie krzyczą Alice?! albo Robiiin!) dać tekst pionowo i już lepiej to będzie wyglądało. :roll:
Jak dla mnie niewielka poprawa. Zobaczymy przy trzecim wydaniu.
akisame

Postprzez Psychonau†s » 10 lip 2013 14:31

Obwoluta ładna, jednak grzbiet jest trochę dziwny , za mały tytuł jest , moglibyście go powiększyć , lub trochę rozciągnąć. Czy każdy tom będzie filetowy ?
Psychonau†s

Postprzez TAIGA » 12 lip 2013 13:15

Co do kolorystyki - nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Chcemy, by pasowała do ilustracji na froncie, jednak zastanawiamy się nad ujednoliceniem wydania wszystkich tomów.
TAIGA
Site Admin

Postprzez Leezachuck » 12 lip 2013 22:14

Lepiej by to wyglądało jakby było w różnych kolorach, jak dla mnie c:
Obrazek
Leezachuck

Postprzez zandam » 13 lip 2013 08:15

Nie grzesz... ludzie by ich za to zjedli. Grzbiety muszą być ujednolicone, ponieważ to jedna seria i wszystkie tomy będą stały obok siebie na półce. Z wszystkich serii, które posiadam tylko "Demon Love Spell" od Viza ma zmienianą całą kolorystykę grzbietu w każdym tomie i nie prezentuje się to zbyt dobrze... :evil:
Jeśli chcecie coś zmieniać, to wolałabym, żebyście zmieniali każdorazowo tylko kolor Waszego loga (ewentualnie tytułu). Taka zmiana, aczkolwiek mała, wygląda naprawdę ładnie. Mam kilka wydań, w których zastosowano ten pomysł i wyglądają ładnie. ;)
Obrazek
zandam

Postprzez daniel122 » 16 lip 2013 14:41

można by prosić o jakieś zdj grzbietu? ;)
daniel122

Postprzez zandam » 19 lip 2013 15:39

Właśnie skończyłam czytać pierwszy tom Petsów i jestem zachwycona tą mangą. Niewiele tytułów obecnie wydawanych w Polsce mnie interesuje, a jeszcze mniej podoba na tyle, by kupować je w dniu premiery, ale ten tytuł zdecydowanie dołączy do tego elitarnego grona. Fabuła jest wciągająca i trochę przypomina mi "Sklepik z marzeniami" Kinga. Wydanie, pod względem edycji, prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż "Strażniczka...", a i tłumaczenie chyba uległo poprawie, gdyż czytanie sprawiało mi większą przyjemność, niż ostatnio.
Niekiedy na papierze nadal widać jakieś "przebicia", ale nie są aż tak bardzo irytujące, jak w przypadku "Strażniczki...". Matowa okładka jest śliczna, a i grzbiet wygląda bardzo ładnie (zdecydowanie lepiej, niż na tym projekcie, który pokazaliście na swoim FB). Tym razem rozmiar grzbietu jest doskonale dopasowany do wielkości tomiku, a i sam tom jest - w porównaniu do "Strażniczki..." - grubszy. Reasumując, jestem bardzo zadowolona z zakupu i na pewno kupię pozostałe tomy zaraz po ich premierze. :)
Obrazek
zandam

Postprzez moshi_moshi » 20 lip 2013 20:13

Jako, że to mój pierwszy post - witam Wszystkich. :)
Zapraszam do lektury recenzji 1. tomu Pet Shop Of Horrors, mojego autorstwa na Tanuki Manga.

PS Mam nadzieję, że to odpowiedni temat do linkowania tego typu rzeczy.
moshi_moshi

Postprzez mihoshi » 04 paź 2013 10:10

Wpadłam żeby przelać swoją porcję zachwytów. "Pet Shop" jest naprawdę świetną pozycją, cieszę się, że mamy na rynku kolejną pozycję z tych bardziej oldschoolowych. Wydanie również bardzo mi się podobało. Nie spodziewałam się takiej oryginalnej serii na naszym mango-rynku, nastawionym (co jest oczywiście zrozumiałe) na jak największe prawdopodobieństwo wysokiego procentu sprzedaży, co przyciąga lekkostrawne masówki ; ).
Na pewno kupię całą serię i niecierpliwie czekam na następne tomy ! Keep rockin' Taiga!
mihoshi

Następna strona

Powrót do "Pet Shop of Horrors"