Akagami no Shirayukihime

Przeczytaliście ciekawą mangę i chcielibyście, aby pojawiła się na polskim rynku? Znacie dużo osób, które zainteresowałby dany tytuł? Podzielcie się tym z nami, a nuż się uda:)

Akagami no Shirayukihime

Postprzez Krzak » 15 sie 2017 21:17

Tytuł: Akagami no Shirayukihime
Autor: Sorata Akizuki
Ilość tomów: 17 (nadal wychodzi)
Wydawca: Hakusensha
Gatunek: Dramat, fantasy, romans z domieszką komedii
Rok: 2006
Opis: Shirayuki jest zwykłą zielarką i obywatelką w królestwie Tanburn, posiada jednak unikalną cechę: swoje piękne czerwone włosy. Jej matka zmarła, a ojciec jest byłym szlachcicem wydalonym z Tanburn. Ze względu na swój nietypowy kolor włosów, jej dziadkowie byli zawsze czujni uważając na to, co robiła i wychowywali ją tak, aby nauczyła się radzić sobie sama i w każdym nowym otoczeniu zawsze była ostrożna. Jej włosy zwróciły jednak uwagę księcia Raji, który zażądał, aby została jego konkubiną. Dziewczyna ścina włosy i ucieka do sąsiedniego królestwa Clarines.
Dodatkowo: Manga doczekała się dwóch sezonów anime i OVY w 2015 i 2016

Obrazek

Jednak dodam, że opis nie oddaje magii całej mangi. Bohaterowie są dobrze napisani, mają zróżnicowane charaktery i wyraźnie wykreśloną ścieżkę po której kroczą, wraz z ideałami jakimi się kierują. Każdy znajdzie bohatera z którym się zidentyfikuje, a na ich braki też nie można narzekać, gdyż z czasem ich liczba rośnie, a wraz z nimi wychodzą na jaw interesujące fakty. Historia jest spójnie poprowadzona, nie ma w niej dziur fabularnych i ani większych nieścisłości. Autorka postarała się, aby jej opowieść była wciągająca i nie nudziła. Manga zawiera interesujące arki, w każdym praktycznie przenosimy się do innego miejsca, nie tylko na terytorium Clarines, ale i większości terenów poza królestwem! Wątek romantyczny między bohaterami nie nudzi, a wręcz ciekawi i zastanawia w jaki sposób postacie zdołają przejść przed dzielące ich ściany, aby któregoś dnia móc stanąć przy swym boku.

Obrazek
Jeśli ktoś zgadnie płeć za pierwszym razem jest mistrzem </3

Manga jest naprawdę świetna, pokochałam ją od pierwszego wejrzenia i myślę, że nie tylko ja. Mam ogromną nadzieję zobaczyć ją w przyszłości na mojej półce :)
Obrazek
Czerwony jest kolorem przeznaczenia
Krzak

Powrót do Wasze propozycje