Strona 1 z 2

Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 04 cze 2013 21:47
przez Nashi
Obrazek
Ojciec Nanami posiadający słabość do hazardu, pewnego dnia znika zostawiając córkę z ogromnym długiem. Co gorsza w ich domu pojawiają się wierzyciele i Nanami zostaje zmuszona do opuszczenia lokalu. Siedząc na ławce w parku i rozpaczając nad swoim losem, nasza bohaterka zauważa jak pies atakuje jakiegoś dziwaka. Postanawia mu pomóc. Ten w ramach wdzięczności pozwala Nanami zamieszkać w domu, który opuścił wiele lat temu. Gdy w końcu dziewczyna dociera pod wskazany adres zamiast domu znajduje podupadającą świątynie. Ale to nie koniec niespodzianek. Świątynię zamieszkuje przystojny chłopak z lisimi uszkami, który stwierdza, że nie zaakceptuje jej jako nowego boga. O co tu tak naprawdę chodzi?!
Liczba tomów: 15+
Gatunki: Dramat, Komedia, Romans

Ta manga jest niesamowita! Główna bohaterka o dziwo nie wkurza ani nie irytuje, a wątek miłosny jest powoli rozwijany. Humor też jest niczemu sobie i myślę, że na pewno bym kupywała gdyby manga została wydana :)

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 05 cze 2013 14:12
przez l33
Tak, anime mi się podobało.

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 05 cze 2013 14:15
przez Haru92
Tytuł znam tylko z anime. Jak dla mnie było przeciętne... Bishe też mi się nie podobali :( Jestem na nie.

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 05 cze 2013 19:11
przez Fenek Alfa
A ja was zadziwię, czytam tę mangę od 2010, czyli zanim wyszło anime. Mam hopla na punkcie starej Japonii i tytuł mi się bardzo podobał, wątki romantyczne też niezłe choć zwykle mnie ni grzeją ni ziębią

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 06 cze 2013 14:58
przez sumomo08
Anime, było po prostu świetne. Charakterek głównej bohaterki jest ciekawy, a Tomoe, ah...co tu mówić, jest fajny, choć potrafi być niemiły i chłodny, ale i tak go lubię :). Z wielka przyjemnością, kupiłabym ten tytuł, z racji tego, że mogłabym śledzić dalsze losy tej pokręconej pary xD.

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 10 cze 2013 12:29
przez Sally Czarownica
Anime bardzo mi się podobało. Chętnie kupiłabym mangę, żeby się dowiedzieć, jak potoczyły się losy bohaterów.

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 12 sie 2013 13:00
przez Yoshi
Obejrzałam anime i bardzo mi się spodobało, jestem na tak. ;w;

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 16 lis 2013 22:00
przez yuki_no_shiro
Czytałam wszystkie dotychczasowe tomy w języku japońskim i muszę przyznać, że manga jest po prostu wybitna. Czytając tę pozycję, dobrze jest mieć podstawowe wiadomości o mitologii i kulturze japońskiej. Manga zyskała sympatyków na całym świecie, jest jednym z najlepiej sprzedających się romansów w Japonii. Co do anime - nie porównywałabym go do mangi. Jak dla mnie - anime to porażka. Z 13 tomów mangi, zrobić 13 odcinków.. błagam. Wiec, o co chodzi? Przeciętna licealista z patologicznej rodziny, straciwszy już sens życia i nadzieję na jakąkolwiek przyszłość spotyka na swej drodze lokalne bóstwo, Mikage. Otrzymuje od niego naznaczanie, dzięki któremu może kontaktować się ze światem yokai i yurei, jednym słowem - moce bóstwa. Udaje się więc do świątyni shintoistycznej, w której zamieszkuje wraz ze swoim opiekunem - białym lisem Tomoe oraz dwoma błędnymi ognikami Onikiri i Kotetsu. Dziewczyna uczy się posługiwać mocami nadprzyrodzonymi, wpadając przy tym w nie lada kłopoty. Spotykamy tu wiele mitologicznych stworzeń, jak wodniki kappa, tengu (kurama), reinkarnację namazu (himemiko) itp. Nanami zaprzyjaźnia się ze złymi istotami, czyniąc z nich swoich sprzymierzeńców. Po pewnym czasie okazuje się, że charakter Nanami (opiekuńczość, wyrozumiałość, niewinność, siła ducha, przebaczenie) oraz ogromna siła, jaka jest w tym małym, śmiertelnym ciele sprawia, że Tomoe zakochuje się w niej bez pamięci.. i nie tylko on. Zawrotny zwrot akcji, w którym dowiadujemy się, że wszystkie jej przygody były związane z wydarzeniami z przeszłości i tajemniczą wieśniaczką o imieniu Yukiji oraz niespodziewany pakt ukochanego Tomoe z upadłym bóstwem, zdający się przynieść kres ich miłości i życiu, sprawia, że kolejne rozdziały są pochłaniane jak woda przez gąbkę.

Manga zabawna, romantyczna, nawiązująca do mitologii, zmuszająca do myślenia, wzruszająca, pełna intryg..Wszystko w jednej opowieści. Czy to jest dla każdego? Z pewnością nie, jak zresztą każda inna pozycja - znam wielu ludzi (wśród których jestem ja), którzy nie przepadają za dragon ball, love hina czy ao no egzorcist, a mimo to, te mangi zostały wydane i wciąż można je kupić. Myślę, że biorąc pod uwagę manię na "harrego pottera", "potem zmierzch", manga przyjęłaby się w Polsce i zostałaby sprzedana z dużo większym zainteresowaniem niż się sądzi. Nie wiem dlaczego żadne polskie wydawnictwo nie chce podjąć się jej tłumaczenia i wydania. Ludzie z niecierpliwością czekają na każdą nowinkę, na nowy rozdział i są liczeni w tysiącach.

Myślę, że problemem tutaj jest fakt, ze angielskie tłumaczenie zostało przerwane na 13 tomie (chyba) i obecnie do 16 tomu trzeba czytać w oryginale. Popełniono bardzo wielki błąd, bo 15 tom sprzedałby się bardzo dobrze, strony z tłumaczeniami na język angielski mają takie oblężenie, że w dniu wyjścia nowych rawów praktycznie niemożliwym jest by się załadowały.Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że mało polaków zna japoński, więc zapewne w wydawnictwach głównie tłumaczy się z przekładu angielskiego. Mimo wszystko, bardzo chciałabym, by ta manga się ukazała. Kupiłabym wszystkie tomy.

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 18 sie 2014 19:46
przez aria
Uwielbiam tą mangę :D Kupiłabym na pewno

Re: Kamisama Hajimemashita

PostNapisane: 22 wrz 2014 22:53
przez yuki_no_shiro
Zważywszy na fakt, że wychodzi drugi sezon tego anime, a liczba fanów z dnia na dzień rośnie, ta manga byłaby perełką na mojej półce :) I zapewne wielu innych kobiet. Choć i mężczyźni widziałam, że się przekonują :D Obecnie wychodzi 19 tom w Japonii, a czytelnictwo wzrasta. Co ciekawe, nawet angielska wersja została wznowiona. Obecnie został przetłumaczony i wydany już 16 tom tej mangi przez wydawnictwo viz media. Chciałam zakupić po japońsku tomy od 4 do 10, ale w księgarni cały nakład już poszedł. Szkoda, że żadne wydawnictwo nie jest tym zainteresowane i polscy fani nadal muszą się zadowalać chińskimi kserówkami lub angielskim tłumaczeniem.

Oczywiście kupiłabym całą serię i 90% moich znajomych ze mną.