O fabule "Strażniczki Orelianu"

Manga autorstwa Rin Kouduki. Data wydania: maj 2013

Re: O fabule "Strażniczki Orelianu"

Postprzez Aisha » 16 cze 2013 17:50

Mając doświadczenie jeśli chodzi o współpracę z drukarniami mogę stwierdzić, że owe "prześwitywanie" nie jest tak na prawdę prześwitywaniem, tylko odbiciem wywołanym zbyt krótkim czasem schnięcia papieru. Papier sam w sobie wydaje się być dość dobry, o gramaturze 80-90, JPF drukuje swoje mangi na papierze o gramaturze 100.
Co do obciętych stron, które niektórzy z Was zauważyli to zdecydowanie wina nierówno ułożonego do cięcia papieru.

Jeśli chodzi o grzbiet nachodzący na okładki to tu nie mogę stwierdzić kto zawinił, ale wiem, że drukarnia znając ilość stron i jakość papieru powinna wysłać dokładną szerokość grzbietu. Ale tak czy inaczej nie uważam, żeby była to jakaś wielka gafa, bo przecież jak tomik stoi na półce obok innych, to i tak tego nie widać.

Miejcie szczególnie na uwadze, że często bywa tak, że drukarnie nie są skore do wysyłania próbnych egzemplarzy zamówień. Dzieje się tak zarówno w przypadku tańszych drukarni jak i tych droższych, także klient nie wie co tak na prawdę dostanie.

Jestem pewna, że wydawnictwo wyciągnęło lekcje i w przyszłości będzie można spodziewać się poprawy jakości wydawanych mang. Jednak jak na swoje pierwsze wydanie to przyznam, że spodziewałam się czegoś dużo gorszego, ale mimo to pozytywnie się zaskoczyłam. Z chęcią kupię kolejne mangi ot taigi ;)
Aisha

Postprzez sumomo08 » 03 lis 2013 17:43

Dziś poszłam po nią do Matrasa, gdyż zamówiłam we wtorek, ze względu na odnowiona dostepność w ich magazynie. Wróciłam do domu i od razu przejrzałam, a po chwili wzięłam się za czytanie.

Po przeczytaniu, jestem zadowolona z tego tytułu :D. Historia jak dla mnie jest ciekawa, momentami zabawna z nutką dramatyzmu i jeszcze większą dawką powagi, a kreska jest śliczna. Bardzo chętnie bym sięgnęła po pozostałe mangi tej autorki, np. Code Geass: Knight, Full Moon Engage, Gin no Sereira :).

Proszę was, o przemyślenie mojej prośby ;).
Pozdrawiam :).
sumomo08

Postprzez fuga » 18 lut 2017 09:52

Ja właśnie już ją przeczytałem, dlatego poszukuje w internecie informacji o innych podobnych wydawnictwach. Jak się pewnie domyślacie - bardzo mi się podobała.
fuga

Poprzednia strona

Powrót do "Strażniczka Orelianu"