Kamisama Hajimemashita

Przeczytaliście ciekawą mangę i chcielibyście, aby pojawiła się na polskim rynku? Znacie dużo osób, które zainteresowałby dany tytuł? Podzielcie się tym z nami, a nuż się uda:)

Jak myślicie?

Tak
2
100%
Nie
0
Brak głosów
Może
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

Kamisama Hajimemashita

Postprzez Nashi » 04 cze 2013 21:47

Obrazek
Ojciec Nanami posiadający słabość do hazardu, pewnego dnia znika zostawiając córkę z ogromnym długiem. Co gorsza w ich domu pojawiają się wierzyciele i Nanami zostaje zmuszona do opuszczenia lokalu. Siedząc na ławce w parku i rozpaczając nad swoim losem, nasza bohaterka zauważa jak pies atakuje jakiegoś dziwaka. Postanawia mu pomóc. Ten w ramach wdzięczności pozwala Nanami zamieszkać w domu, który opuścił wiele lat temu. Gdy w końcu dziewczyna dociera pod wskazany adres zamiast domu znajduje podupadającą świątynie. Ale to nie koniec niespodzianek. Świątynię zamieszkuje przystojny chłopak z lisimi uszkami, który stwierdza, że nie zaakceptuje jej jako nowego boga. O co tu tak naprawdę chodzi?!
Liczba tomów: 15+
Gatunki: Dramat, Komedia, Romans

Ta manga jest niesamowita! Główna bohaterka o dziwo nie wkurza ani nie irytuje, a wątek miłosny jest powoli rozwijany. Humor też jest niczemu sobie i myślę, że na pewno bym kupywała gdyby manga została wydana :)
Ostatnio edytowano 23 wrz 2014 17:02 przez Nashi, łącznie edytowano 1 raz
Nashi

Re: Kamisama Hajimemashita

Postprzez l33 » 05 cze 2013 14:12

Tak, anime mi się podobało.
Mru :3
Obrazek
l33

Postprzez Haru92 » 05 cze 2013 14:15

Tytuł znam tylko z anime. Jak dla mnie było przeciętne... Bishe też mi się nie podobali :( Jestem na nie.
Haru92

Postprzez Fenek Alfa » 05 cze 2013 19:11

A ja was zadziwię, czytam tę mangę od 2010, czyli zanim wyszło anime. Mam hopla na punkcie starej Japonii i tytuł mi się bardzo podobał, wątki romantyczne też niezłe choć zwykle mnie ni grzeją ni ziębią
http://planet-nipponia.blogspot.com - Okiem lisa na (pop)kulturę japońską i jej fandom.

~[podpis]
Fenek Alfa

Postprzez sumomo08 » 06 cze 2013 14:58

Anime, było po prostu świetne. Charakterek głównej bohaterki jest ciekawy, a Tomoe, ah...co tu mówić, jest fajny, choć potrafi być niemiły i chłodny, ale i tak go lubię :). Z wielka przyjemnością, kupiłabym ten tytuł, z racji tego, że mogłabym śledzić dalsze losy tej pokręconej pary xD.
sumomo08

Postprzez Sally Czarownica » 10 cze 2013 12:29

Anime bardzo mi się podobało. Chętnie kupiłabym mangę, żeby się dowiedzieć, jak potoczyły się losy bohaterów.
Anime jest bogiem, manga nałogiem.
Sally Czarownica

Postprzez Yoshi » 12 sie 2013 13:00

Obejrzałam anime i bardzo mi się spodobało, jestem na tak. ;w;
Yoshi

Postprzez yuki_no_shiro » 16 lis 2013 22:00

Czytałam wszystkie dotychczasowe tomy w języku japońskim i muszę przyznać, że manga jest po prostu wybitna. Czytając tę pozycję, dobrze jest mieć podstawowe wiadomości o mitologii i kulturze japońskiej. Manga zyskała sympatyków na całym świecie, jest jednym z najlepiej sprzedających się romansów w Japonii. Co do anime - nie porównywałabym go do mangi. Jak dla mnie - anime to porażka. Z 13 tomów mangi, zrobić 13 odcinków.. błagam. Wiec, o co chodzi? Przeciętna licealista z patologicznej rodziny, straciwszy już sens życia i nadzieję na jakąkolwiek przyszłość spotyka na swej drodze lokalne bóstwo, Mikage. Otrzymuje od niego naznaczanie, dzięki któremu może kontaktować się ze światem yokai i yurei, jednym słowem - moce bóstwa. Udaje się więc do świątyni shintoistycznej, w której zamieszkuje wraz ze swoim opiekunem - białym lisem Tomoe oraz dwoma błędnymi ognikami Onikiri i Kotetsu. Dziewczyna uczy się posługiwać mocami nadprzyrodzonymi, wpadając przy tym w nie lada kłopoty. Spotykamy tu wiele mitologicznych stworzeń, jak wodniki kappa, tengu (kurama), reinkarnację namazu (himemiko) itp. Nanami zaprzyjaźnia się ze złymi istotami, czyniąc z nich swoich sprzymierzeńców. Po pewnym czasie okazuje się, że charakter Nanami (opiekuńczość, wyrozumiałość, niewinność, siła ducha, przebaczenie) oraz ogromna siła, jaka jest w tym małym, śmiertelnym ciele sprawia, że Tomoe zakochuje się w niej bez pamięci.. i nie tylko on. Zawrotny zwrot akcji, w którym dowiadujemy się, że wszystkie jej przygody były związane z wydarzeniami z przeszłości i tajemniczą wieśniaczką o imieniu Yukiji oraz niespodziewany pakt ukochanego Tomoe z upadłym bóstwem, zdający się przynieść kres ich miłości i życiu, sprawia, że kolejne rozdziały są pochłaniane jak woda przez gąbkę.

Manga zabawna, romantyczna, nawiązująca do mitologii, zmuszająca do myślenia, wzruszająca, pełna intryg..Wszystko w jednej opowieści. Czy to jest dla każdego? Z pewnością nie, jak zresztą każda inna pozycja - znam wielu ludzi (wśród których jestem ja), którzy nie przepadają za dragon ball, love hina czy ao no egzorcist, a mimo to, te mangi zostały wydane i wciąż można je kupić. Myślę, że biorąc pod uwagę manię na "harrego pottera", "potem zmierzch", manga przyjęłaby się w Polsce i zostałaby sprzedana z dużo większym zainteresowaniem niż się sądzi. Nie wiem dlaczego żadne polskie wydawnictwo nie chce podjąć się jej tłumaczenia i wydania. Ludzie z niecierpliwością czekają na każdą nowinkę, na nowy rozdział i są liczeni w tysiącach.

Myślę, że problemem tutaj jest fakt, ze angielskie tłumaczenie zostało przerwane na 13 tomie (chyba) i obecnie do 16 tomu trzeba czytać w oryginale. Popełniono bardzo wielki błąd, bo 15 tom sprzedałby się bardzo dobrze, strony z tłumaczeniami na język angielski mają takie oblężenie, że w dniu wyjścia nowych rawów praktycznie niemożliwym jest by się załadowały.Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że mało polaków zna japoński, więc zapewne w wydawnictwach głównie tłumaczy się z przekładu angielskiego. Mimo wszystko, bardzo chciałabym, by ta manga się ukazała. Kupiłabym wszystkie tomy.
yuki_no_shiro

Postprzez aria » 18 sie 2014 19:46

Uwielbiam tą mangę :D Kupiłabym na pewno
aria

Postprzez yuki_no_shiro » 22 wrz 2014 22:53

Zważywszy na fakt, że wychodzi drugi sezon tego anime, a liczba fanów z dnia na dzień rośnie, ta manga byłaby perełką na mojej półce :) I zapewne wielu innych kobiet. Choć i mężczyźni widziałam, że się przekonują :D Obecnie wychodzi 19 tom w Japonii, a czytelnictwo wzrasta. Co ciekawe, nawet angielska wersja została wznowiona. Obecnie został przetłumaczony i wydany już 16 tom tej mangi przez wydawnictwo viz media. Chciałam zakupić po japońsku tomy od 4 do 10, ale w księgarni cały nakład już poszedł. Szkoda, że żadne wydawnictwo nie jest tym zainteresowane i polscy fani nadal muszą się zadowalać chińskimi kserówkami lub angielskim tłumaczeniem.

Oczywiście kupiłabym całą serię i 90% moich znajomych ze mną.
yuki_no_shiro

Następna strona

Powrót do Wasze propozycje