KOYOI, KIMI TO KISS NO CHIGIRI O

Przeczytaliście ciekawą mangę i chcielibyście, aby pojawiła się na polskim rynku? Znacie dużo osób, które zainteresowałby dany tytuł? Podzielcie się tym z nami, a nuż się uda:)

Czy ten tytuł powinien znaleźć się na twojej półce?

Tak
3
50%
Może
2
33%
Nie
1
17%

Liczba głosów : 6

KOYOI, KIMI TO KISS NO CHIGIRI O

Postprzez yuki_no_shiro » 01 gru 2013 00:13

Obrazek

Powstała:
2012
Autor: Aikawa Saki
Gatunek: Romance, Shoujo
Ilość tomów: 2+

O czym
Historia bardzo podobna, niemalże identyczna jak kamisama hajimemashita. Mamy podobne postacie, nawet te występujące w kamisamie tylko raz, podobny watek i podobną akcję. Dziewczyna posiada zdolności uzdrawiania yokai, które dziedziczy po swojej babci. Poznaje na swej drodze lisa, który się w niej zakochuje. Akcja miłosna rozgrywa się bardzo szybko, już w pierwszym tomie jesteśmy świadkami zaręczyn. Sądząc po kresce, fabule oraz roku wydania, jest to niemalże kopia kamisamy. O dziwo, sprzedaje się bardzo dobrze, jest bardzo znana i nawet przyjemnie się ją czyta, traktując to jako takie jakby spojrzenie z innej strony na Tomoe i Nanami, bohaterów słynnej kamisamy. Co o tym sądzicie, spotkaliście się już z czymś podobnym, tzn. jakby coverem innych mang?
yuki_no_shiro

Re: KOYOI, KIMI TO KISS NO CHIGIRI O

Postprzez aria » 21 sie 2014 13:22

Kupiłabym :)
aria

Re: KOYOI, KIMI TO KISS NO CHIGIRI O

Postprzez yuki_no_shiro » 23 wrz 2014 16:28

Ja jestem za oryginalnością i z reguły nie popieram "duplikatów" innych mang. Lecz zważywszy na fakt, że ta manga ma tylko 3 tomy i jest prawdopodobnie już zakończona, może bym się pokusiła, o ile wydanie byłoby ładne. Uwielbiam nawiązania do shinto w mangach i anime, ale również uważam, że to nie w porządku, by wzbogacać się na czyimś pomyśle, w dodatku tak dosadnie (proszę zauważyć, że nawet charakter postaci i wygląd są niemalże identyczne). Nie ma w niej nic oryginalnego za wyjątkiem początku, który być może także jest skądś zapożyczony ( choć tego pewności nie mam, aż takim zapaleńcem mang nie jestem). Z pewnością jest to tytuł niszowy, nie ma zbyt wielu czytelników poza Japonią, także sądzę, że nie byłoby większego problemu z uzyskaniem licencji na to. Jeżeli są osoby chętne, czemu nie. Ja ogólnie staram się kupować mangi z wydawnictw, które krócej są na rynku, by dać szansę na większe zyski, polecam także znajomych. No chyba, że tytuł jest nudny jak flaki z olejem albo od deski do deski leje się krew. xD Co do mangi, jeżeli znajdzie się szersze grono odbiorców, jestem na TAK. Ale zdecydowanie wolałabym oryginał, czyli kamisama hajimemashita.
yuki_no_shiro

Powrót do Wasze propozycje